Uśmiech idealny


Obecnie dużą wagę przykłada się do schludnego wyglądu. Jego częścią i czymś niezwykle pożądanym, jest piękny uśmiech. Niestety naturalne uzębienie, choć zdrowe, często odbiega od pożądanego ideału. Zęby bywają nierówne, a z powodu popularności kawy i herbaty, nierzadkie są również przebarwienia. Na szczęście, każdy stomatolog może zaoferować wiele zabiegów przybliżających pacjenta do jego wymarzonego efektu. Obejmują one licówki dentystyczne, aparaty ortodontyczne czy zabiegi wybielające. W przypadku bardziej poważnych wad, takich jak brak części uzębienia, rozwiązaniem mogą być implanty.

Implanty stomatologiczne

Wbrew pozorom, braki uzębienia, nie są problemem natury czysto estetycznej. Zdecydowanie mogą one prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak przemieszczenie pozostałych zębów, problemów w funkcjonowaniu stawów odpowiedzialnych za ruch żucia, i w konsekwencji niewystarczającym rozdrobnieniem pokarmów, co prowadzi do problemów z trawieniem. Implanty dostępne w gabinetach stomatologicznych dzielą się na dwa rodzaje – tytanowe i cyrkonowe. Użyte do ich wytworzenia wysokiej jakości materiały są czynnikiem, który determinuje wysoką cenę implantów, sięgającą kilku tysięcy złotych. Sam zabieg jest wykonywany przez wyspecjalizowanego stomatologa i składa się z trzech etapów, poprzedzonych konsultacjami, które mają na celu wykrycie ewentualnych przeciwwskazań, takich jak choroby nowotworowe, ciąża, czy uzależnienie od alkoholu lub palenia papierosów.

Proces instalacji implantów

Po ich wykluczeniu, w pierwszej kolejności wykonywana jest loża w kości (żuchwy lub szczęki), w którą zostaje wkręcona, z zewnątrz niewidoczna, odpowiadająca korzeniowi zęba, część implantu, zwieńczona tymczasową koroną zęba, która maskuje braki w uzębieniu. Czas dzielący ten i następny zabieg, wynoszący od 3 do 6 miesięcy, gwarantuje ustabilizowanie syntetycznego korzenia w kości, co odpowiada za późniejszą trwałość implantu. Podczas kolejnego zabiegu umieszczana jest śruba gojąca, a w wyniku ostatniego zostaje zainstalowana właściwa korona zęba.
Nie można zaprzeczyć, że jest to czasochłonny i kosztowny proces, jednakże, przy prawidłowej higienie jamy ustnej i dbaniu o implant, może on służyć pacjentowi całe życie.

Zadbaj o swój uśmiech z: https://medicdental.com.pl/