Różne odmiany makijażu permanentnego brwi


Istnieje kilka popularnych metod pozwalających na przeprowadzenie makijażu permanentnego brwi. Każda z nich gwarantuje nieco inne efekty i każda ma swoje indywidualne wady oraz zalety. Najczęściej makijaż permanentny brwi wykonuje się albo z pomocą metody piórkowej, albo z pomocą metody cieniowania. Ta pierwsza nazywana jest również metodą włoskową. Obie techniki, które powszechnie wykorzystuje medycyna estetyczna, mają natomiast swoje odmienne i charakterystyczne dla nich cechy.

Metoda piórkowa

Czyli inaczej metoda włoskowa na ten moment jest zdecydowanie najczęściej wybierana przez klientki. Kosmetyczki polecają ją zwykle tym paniom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z makijażem permanentnym i którym szczególnie zależy na uzyskaniu w pełni naturalnego efektu. Z uwagi na wysoką popularność ta technika została opanowana przez większość kosmetyczek, tak więc niemalże w każdym gabinecie kosmetycznym można z niej skorzystać. Jej sporym plusem jest właśnie to, że daje ona piękny naturalny efekt. Pozwala odtworzyć naturalny wygląd włosków. Idealnie zagęszcza rzadkie brwi i efektywnie je uzupełnia tam, gdzie zaczynają one prześwitywać.

Metoda cieniowania

Ta metoda też doczekała się wielu swoich zwolenniczek. Ten akurat makijaż permanentny brwi jest nieco bardziej skomplikowany, dlatego kobiety, które chcą się na niego zdecydować, muszą przeznaczyć więcej czasu na znalezienie właściwego salonu kosmetycznego i upewnić się, że będzie im też przysługiwać ewentualna korekta makijażu permanentnego brwi, gdyby cokolwiek poszło nie tak. Metoda cieniowania zapewnia mocniejszy i bardziej wyrazisty efekt. To opcja dla tych pań, którym zależy na efektownym podkreśleniu i wyrysowaniu brwi. Nie będą wyglądać one aż tak naturalnie jak przy metodzie piórkowej, ale za to lepiej podkreślą rysy twarzy i staną się ich niewątpliwą ozdobą.

Z tymi dwoma metodami należałoby się więc dokładniej zapoznać, zanim podejmie się ostateczną decyzję o wyborze jednej z nich. Warto też na pewno przyjrzeć się zdjęciom zamieszczanym na stronach salonów kosmetycznych, by popatrzeć, jakie rezultaty gwarantują poszczególne techniki.

zobacz koniecznie: https://izabelacytrowska.pl/