Mycie wysokociśnieniowe


Konwencjonalne czyszczenie nie wystarcza już w przypadku szczególnie uporczywych zabrudzeń. W takich przypadkach należy czyścić szczególnie silną metodą czyszczenia – myciem pod wysokim ciśnieniem, najlepiej gorącą wodą. Myjka wysokociśnieniowa na gorącą wodę usuwa najbardziej uporczywe zabrudzenia, naloty i osady na różnego rodzaju powierzchniach. Ponieważ ciśnienie wody można regulować, czyszczenie wysokociśnieniowe można stosować indywidualnie w zależności od potrzeb.
Woda pod ciśnieniem rozbija osady kawałek po kawałku na czyszczonej powierzchni. Ciśnienie można regulować od 20 bar do 200 bar, oczywiście również w zależności od posiadanych dyszy i sprzętu.
Myjki wysokociśnieniowe niższej klasy wykorzystują ciśnienie wody w zakresie od 80 do 100 bar, przy natężeniu przepływu wody w zakresie ok. 400 l/h. Urządzenia klasy średniej od około 150 do 200 barów z przepływem do około 1200 l/h. Profesjonalne urządzenia mają przepływ od ok. 1500 l/h. Myjki wysokociśnieniowe o ciśnieniu wody przekraczającym 2000 barów są również nazywane myjkami wysokociśnieniowymi. W sektorze przemysłowym urządzenia te wykorzystywane są również do obróbki powierzchni.
Mycie ciśnieniowe powinno być przeprowadzane profesjonalnie w regularnych odstępach czasu (przynajmniej raz w roku). Aby uzyskać optymalny efekt czyszczenia, potrzebujesz nie tylko odpowiedniego ciśnienia, ale także dużej ilości wody, która zapewnia dużą siłę uderzenia i usuwa luźny brud. Dzięki przeprowadzonemu czyszczeniu wysokociśnieniowemu system kanałów jest czysty, a osady usunięte.
Profesjonalne czyszczenie znacznie utrudnia osadzanie się brudu na różnych powierzchniach. Dalsze czyszczenie jest zatem znacznie mniej konieczne niż w przypadku czyszczenia nieprofesjonalnego. Profesjonalne mycie ciśnieniowe jest świadczone przez wiele firm, jeśli zatem poszukujecie takie usługi w okolicach Poznania, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „mycie ciśnieniowe Poznań i na pewno znajdziecie usługodawcę świadczącego taki zakres prac.

Dodatkowe informacje: poznan-dekarstwo.pl