Ile kosztuje wynajem sali weselnej?


Organizacja wesela zawsze będzie droga. Jeszcze może kilka lat temu dało się przygotować fajną zabawę w miarę niewielkim kosztem, tworząc ją na sali w remizie strażackiej albo nawet w domu, ale teraz standard życia poszedł w górę i sami goście oczekują od par młodych rzeczy bardziej wyjątkowych, dlatego taka najzwyklejsza i najprostsza sala raczej ich nie zadowoli. Wynajem tej większej i lepszej wiąże się natomiast z wyższymi kosztami. A jak one tak dokładnie mogą wyglądać? Ile rzeczywiście w tym momencie może kosztować taka dobrze prezentująca się, większa i lepiej wyposażona sala weselna Poznań?

Ciężko to powiedzieć, ponieważ rzadko kiedy jest tak, że para młoda płaci hotelowi bądź restauracji tylko i wyłącznie za wynajem sali. W cenę wliczone są też różne dodatkowe usługi. Wchodzi w nią nie tylko miejsce dla gościa, ale zwykle również i wszystkie posiłki, napoje, a nawet obsługa kelnerska. Niektóre obiekty do tej tak zwanej „ceny za talerzyk” potrafią doliczyć koszt dekoracji, o ile oczywiście zajmują się nimi właściciele sali. To wszystko trzeba sobie wcześniej dokładnie uzgodnić. Dokładnie ta sama sala weselna Poznań może więc osiągnąć ostatecznie dwie zupełnie różne ceny w zależności od tego, jak dana para młoda zdecyduje się ją wykorzystać i z jakich dodatkowych usług skorzysta.

W ostateczną cenę wynajęcia sali weselnej przeważnie są więc wliczone rzeczy takie jak: ilość potraw oraz ich rodzaj, ilość i typ napojów (zazwyczaj bez alkoholu, który najczęściej jest załatwiany oddzielnie przez parę młodą, wyjątkiem mogą być ewentualnie jakieś drinki), specjalne dania dla mniejszych dzieci, obsługa kelnerska, desery (zwłaszcza tort ślubny), dekoracje sali (głównie dekoracje kwiatowe), ozdoby stołów weselnych.

Istnieje też oczywiście możliwość wynajęcia sali bez tych wszystkich dodatkowych opcji. Jeżeli jakąś parę interesuje tylko i wyłącznie sama sala weselna, może ona zadbać o pozostałe elementy wydarzenia zupełnie samodzielnie, dzięki temu często sporo na nich oszczędzając.

Odwiedź nas: https://dworekstaropolski.com/